2018 m. vasario 16 d. Lietuvos valstybė minės reikšmingą ir išskirtinį Lietuvos istorijos įvykį – šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Garbingai Lietuvos valstybingumo sukakčiai įprasminti, Skaistgirio gimnazijos bendruomenės teatro studija kuria spektaklį „Eglė žalčių karalienė“ (pagal K. Inčiūrą).

2017 m. rugsėjo 21 d. aukštesniųjų klasių gimnazistai, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų Dijanos Kalnienės ir Nijolės Briedienės, išsiruošė į Anykščius. Nuostabi Anykščių gamta dovanojo Lietuvai daug žymių žmonių. Šįkart nusprendėme pagilinti žinias apie A. Baranauską ir J. Biliūną bei jų kūrybą. Dalyvavome edukacinėse programose „Po klėtelės stogu“ ir „Gerumo pamokos J. Biliūno tėviškėje“, aplankėme Liudiškių piliakalnį.

IMG 20170921 104855

Rugsėjo 20 d.  Skaistgirio gimnazijos stadione vyko antrasis futbolo festivalis ,“Skaistgirys 2017“, skirtas paminėti Europos mokyklų sporto dieną. Nors buvo kviestos atvykti pasportuoti visų rajono mokyklų 4 - 5 klasių mokinių komandos, į kvietimą atsiliepė Žagarės gimnazija ir Saulės pagrindinė mokykla. Kadangi kelias dienas mūsų orai nelepino, buvo neramu, kad lietus nesugadintų smagaus sportavimo, tačiau net oras buvo „kaip užsakytas“! 
Kiekvieno sportininko svajonė yra laimėti aukso medalį. Šiandien ši svajonė išsipildė - visi futbolą žaidę vaikai ir jų treneriai buvo apdovanoti aukso medaliais!!! 
Esame labai dėkingi Joniškio sporto centrui, kuris mums padėjo aukso medalius įsigyti!

Antros klasės mokinio Pauliaus mama, mokytoja Inga Šutkienė,   inicijavo projektą apie meilę mažiesiems mūsų gyvūnėliams ir pakvietė mus dalyvauti . Jo  metu mes rinkome maistelį beglobiams gyvūnams, piešėme savo globotinių portretus, kalėme ir dažėme būdeles šuniukams. Vaikai gausiai kaupė maisto atsargas, o  Urtė Stilbytė su šeima sukalė būdą su tikru stogu. Žodžiu,  rengėmės kelionei į Šiaulius. Rugsėjo 20 dieną susiruošę išvykome į Šiaulių Kryžių kalno vienuolyną. Sužinojome, kaip gyvena broliai vienuoliai ir išklausėme istoriją apie Šv. Pranciškų - gyvūnų globėją. Po to važiavome į beglobių gyvūnų prieglaudą "Binada" ir perdavėme mūsų gimnazistų surinktas dovanas. Sužinojome, kaip laikosi mūsų senieji draugai. Šeimininkės ir globėjos Adelės klausėme, kokia jų sveikata, ar sulaukė  šuneliai savo šeimininkų, gal jau turi naujus namus?  Grįžtant namo užsukome papramogauti į Vaikystės miestą. Vaikai džiaugėsi ir nusprendė, kad šiandien išties puiki diena. Labai  gera daryti gerus darbus. 

Visų mūsų suaugusiųjų tikslas – išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad vaikai kelyje būtų drausmingi, atsargūs, atidūs. Todėl rugsėjo 18d. Skaistgirio ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučius ir gimnazijos pradinukus aplankė policijos bičiulis Amsis. Kartu su Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnais Daina Kaminskiene ir Algirdu Sakalausku Amsis priminė vaikams, kaip reikia saugiai elgtis kelyje ir gatvėje. Priminė, kad tamsiu paros metu išėję iš namų turi prisisegti atšvaitą. Mokiniai žiūrėjo ir aptarė keletą animacinių filmukų, kuriuose Lietuvos policijos simbolis Amsis dalija patarimus. Amsis dalino patarimus, kaip saugiai pereiti gatvę, kur saugiai žaisti, važinėti dviračiu, kaip segėti atšvaitus tamsiu paros metu. Taip pat buvo aiškinama, kodėl automobilyje reikia prisisegti saugos diržus, kas nutinka jų neprisisegus.  Vaikai džiaugėsi Amsio draugija. Jie pažadėjo prisiminti visas taisykles ir pamokymus. Taip pat pažadėjo elgtis taip, kaip mokė bičiulis Amsis ir pareigūnai. 

081

2017 metų rugsėjo 17 d. popietę Žagarėje vyko rudeniniai poezijos skaitymai „Miškais ateina ruduo“. Renginys skirtas paminėti kraštietį rašytoją Marių Katiliškį. Prisimintas rašytojas Marius Katiliškis, rašytojo  sūnėnas Vytautas Vaitkus, skaitytas rašytojo  žmonos Liūnės Sutemos laiškas. Klausėmės Šiaulių dramos teatro aktorės Silvijos Povilaitytės skaitomų kūrinių, širdis virpino jaunosios smuikininkės  Vanesos (Šiauliai) smuikas. Savo kūrinius skaitė Joniškio rajono literatai. Po renginio nuvykome  į  Rašytojo tėviškę Katiliškių kaime. Džiugu, kad renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazistai. 11 mokinių, neabejingų poezijai, kūrybai, menui, kultūrai... Jais labai džiaugėsi ir aktorė, ir rajono literatai.

Didžiuojuosi savo gimnazijos mokiniais ir aš.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dijana Kalnienė

Biudžetinė įstaiga Skaistgirio gimnazija. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas: 190565573

Adresas: Šermukšnių g. 2, LT-84385, Skaistgirys, Skaistgirio sen. Joniškio r., tel. (8 426) 60 904, el. p. skaistgirio.mokykla@gmail.com