2018 m. vasario 16 d. Lietuvos valstybė minės reikšmingą ir išskirtinį Lietuvos istorijos įvykį – šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Garbingai Lietuvos valstybingumo sukakčiai įprasminti, Skaistgirio gimnazijos bendruomenės teatro studija kuria spektaklį „Eglė žalčių karalienė“ (pagal K. Inčiūrą).

Lapkričio 10 d. Skaistgirio bibliotekoje įvyko poezijos popietė „Išėjusiems atminti...“. Paraginti gimnazijos mokytojų D. Kalnienės ir N. Briedienės popietėje dalyvavo gausus būrys aukštesniųjų klasių gimnazistų. Kraštiečių poeziją skaitė Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorė Silvija Povilaitytė ir Joniškio literatų klubo „Audruvė“ narė Regina Briedytė, prisiminimais dalijosi mokytoja Z. Pličaitė. 

Nuotrauka 10

Kaip ir kiekvienais metais  gimnazijos bendruomenė dalyvavo Skaistgirio kultūros centre vykstančiame Martyno jomarke. Kadangi šiais metais buvo paskelbta keksiukų tema, mokyklos, darželio, valgyklos darbuotojos, tėveliai, direktorė, mokytojai kepė keksiukus. Gimnazijos teatro aktorės Kamilė, Ronaldina ir penktokės Gabija, Modesta, Viktorija  kartu su mokytoja Angela, pasipuošusios nykštukų kepuraitėmis, jomarko dalyviams siūlė įvairiausio skonio keksų ir keksiukų. Smagu, kad mūsų valgyklos vedėjos Staselės keptas keksiukas laimėjo Keksiukų karalienės vardą.

IMG 20171111 103706

 Lapkričio 8d. karjeros ugdymo darbuotoja G.Vasiliūnienė gimnazijoje organizavo „Pyragų dieną“. Pyragų krautuvėlė atsidarė nuo 8 valandos  ryto ir dirbo iki pat pamokų pabaigos. Visa gimnazijos bendruomenė: tėveliai, mokytojai , mokiniai, personalo darbuotojai kepė pyragus, tortus, keksiukus ir nešė į mokyklą. Pirkėjų taip pat netrūko. Ypač mažieji mokinukai negailėjo savo pinigėlių skanėstams. Kiti gimnazijos bendruomenės nariai taip pat  su malonumu  pirko ir valgė pyragėlius ir gėrė šiltą arbatą. Krautuvėlės darbuotojos visus pasitiko  su šypsenomis ir aptarnavo su malonumu. Visiems ši diena buvo smagi ir linksma. Pyragų diena praėjo sklandžiai!

8 klasės mokinė Miglė Zarankaitė

23244033 1546841498715223 3240439662689898027 n

NAUJIENA. Skaistgirio gimnazija siekia, kad mokiniai, kurie ketina įgyti vairuotojo pažymėjimus, galėtų tai padaryti savo mokykloje, nepraleisdami pamokų. Nuo šių mokslo metų Skaistgirio gimnazija ir JAGO vairavimo mokykla vykdo nemokamą saugaus eismo ir pretendentų į atsakingus vairuotojus įgūdžių ugdymo programą. Ši programa ugdo jaunimo saugaus eismo įgūdžių kompetencijas, kad rizikingo vairavimo atvejų, o tuo pačiu ir nelaimingų atsitikimų keliuose mažėtų. Lapkričio – gruodžio mėn. gimnazijoje kiekvieną pirmadienį vyks užsiėmimai, kuriuose mokymo medžiagą dėstys vairavimo instruktorius. Išklausiusieji šią programą bus pilnai pasiruošę išlaikyti VĮ Regitra teorijos egzaminą A ir B kategorijos vairuotojo pažymėjimui gauti.

Programą sudaro:

-saugaus eismo pagrindai;

-KET pagrindai, bendrosios nuostatos ir bendrieji reikalavimai;

-pirmo pagalbos kursų pagrindai;

saugaus elgesio įgūdžių ugdymas, pavojingos situacijos numatymas eisme;

-suvokimo skatinimas į taisyklių naudą ir rizikavimo kelyje pasekmių analizė;

-teorinių žinių praktinis pritaikymas eismo kultūroje;

-technologijų integravimas į saugaus eismo pažinimą;

-prevencinių metodų praktiniai užsiėmimai.

   Išlaikiusiems teorijos egzaminą sudaromos galimybės  tęsti praktinius B kategorijos vairavimo kursus, pasinaudojant vairavimo mokyklos teikiamomis palankiomis sąlygomis.

             alg      sk       eu  

Joniškio r. Skaistgirio gimnazija įsijungė į Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „Piliečiai kartu“ pagal veiksmų programos priemonę „Visuomenės nepakantumo korupcijai didinimo ir dalyvavimo viešojo valdymo procesuose skatinimo iniciatyvos“.

PROJEKTO INCIATORIUS - labdaros ir paramos fondas „Algojimas“.

PROJEKTO PARTNERIAI -

- VšĮ „Lietuvos jaunimo centras“;

- VšĮ „Darni socialinė raida“;

- Joniškio r. Skaistgirio gimnazija ir dar 15 šalies mokyklų.

Projekto trukmė 2017-10 – 2018-08.  Projekte dalyvauja 1600 moksleivių iš 16 šalies mokyklų. 

   Pagrindinis projekto tikslas – stiprinti pilietines jaunimo iniciatyvas ir skatinti jaunų žmonių dalyvavimą viešajame valdyme sprendžiant asmenų su negalia ir specialiaisiais poreikiais integracijos į bendruomenę klausimus.    

    Šio projekto metu mokykloje planuojama: 

a) paroda „Negalios nepaliesti“;

b) susitikimas su žinomais visuomenės veikėjais, kurio metu mokiniai sužinotų apie neįgaliųjų sunkumus bei būdus kaip jie, būdami aktyvūs piliečiai, gali prisidėti prie žmogaus teisių užtikrinimo;

c) 10 aktyviausių moksleivių galėtų vykti į 2 dienų mokymus apie pilietiškumą;

d) 10 aktyviausių moksleivių rengtų pilietiškumo projektus, skirtus stiprinti žmogaus teisių užtikrinimą bendruomenėje;

e) 10 aktyviausių moksleivių galėtų dalyvauti ekskursijoje į LR Prezidentūrą, Valstybės pažinimo centrą bei laimėti apdovanojimus.

   Šio projekto metu mokiniai bus motyvuojami ir informuojami ir praktiškai pabandys, kaip galima teikti pasiūlymus valstybės/savivaldybės institucijoms dėl paslaugų asmenims su negalia ar kitais specialiaisiais poreikiais gerinimo.

Biudžetinė įstaiga Skaistgirio gimnazija. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas: 190565573

Adresas: Šermukšnių g. 2, LT-84385, Skaistgirys, Skaistgirio sen. Joniškio r., tel. (8 426) 60 904, el. p. skaistgirio.mokykla@gmail.com