2018 m. kovo 9 d. Skaistgirio gimnazijoje įvyko mokinių kūrybos konkurso „Dovana Lietuvai“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osioms metinėms, baigiamoji dalis – šventė. Šventėje aptarti konkurso rezultatai, perskaityti gražiausi kūriniai, apdovanoti nugalėtojai.

I grupėje, kurioje varžėsi 1 – 4 klasių mokiniai, nugalėjo Urtė Čirpytė (4 kl.), II vietą užėmė Augustė Rudytė (4 kl.), III vietą laimėjo Kamilė Paužuolytė (4 kl.) (visų mokytoja J. Bijanskienė).

5 – 8 klasių grupėje I vietą laimėjo Kevinas Vasiliauskas (7 kl.) (mokytoja D. Kalnienė), II – Lukas Mikolaitis (7kl.) (mokytoja D. Kalnienė), o III vieta atiteko šeštokėms Erlandai Aukselytei ir Evelinai Jokubauskaitei (abiejų mokytoja I. Janulienė).

I g klasės mokiniai kūrė sakmes, bandė išsiaiškinti, kodėl šuo nekalba. Nugalėjo Gabija Malinauskaitė, II vieta atiteko Armandui Lukoševičiui, III – Rustinai Žukauskaitei (visų mokytoja N. Briedienė).

Pati gausiausia buvo I – IV g klasių mokinių, kūrusių poeziją, grupė. I vietą laimėjo Greta Armalytė (III g) (mokytoja D. Kalnienė), II vieta atiteko III g klasės mokiniams Gabrielei Šidlauskaitei ir Pauliui Šomkai (abiejų mokytoja D. Kalnienė),   III vieta – Urtei Kvyklytei (IV g) (mokytoja D. Kalnienė) ir Irmai Petrušaitytei (I g) (mokytoja N. Briedienė).

Dėkoju visiems, kurie aktyviai palaikė savo favoritus veidaknygėje. Iš viso balsavo 2072 žmonės. Daugiausia skaitytojų balsų (363) surinko Kamilė Paužuolytė. Sveikiname!

Jauno žmogaus pašaukimas kūryba išreikšti meilę Tėvynei, gimtajam žodžiui – didelė atsakomybė, pareiga ir pasiaukojimas. Didžiuojuosi Jumis, jaunieji kūrėjai, ir dėkoju. O kad Jūsų kūryba įamžinta knygoje „Šermukšnių gatvėj uogos sirpsta“ dėkoju gimnazijos direktorei E. Aukselienei ir rėmėjams – UAB „Skaisti giria“ ir UAB „Šiaurės vilkas“.

Nuoširdžiai dėkoju visiems, padėjusiems sukurti šventę. AČIŪ!