Artėjant vakaro sutemoms,  rinkomės į jaukiai nušvitusią mokyklą. Rinkomės turėdami vieną tikslą – nuotaikingai, linksmai, nuoširdžiai bendraujant praleisti naktį savoje mokykloje.  Mokiniai, jų tėveliai, mokyklos bendruomenės nariai rinkosi į aktų salę į patyčių prevencinės  programos Olweus   renginį.

Mokiniai iš anksto buvo susipažinę su šio renginio taisyklėmis. Žinojo šio renginio tikslą ir idėją bendraujant ir bendradarbiaujant, toleruojant vienas kitą ne tik smagiai leisti laiką naktį, bet ir pamąstyti apie artėjančias pačias gražiausias metų šventes, pamąstyti apie susikaupimo laikotarpį – Adventą.

Nakties laikas buvo suskirstytas į veiklas. Viena iš veiklų „Angeliukų šėlsmas“- adventiniai žaidimai ir rateliai. Renginį pradėjome gražia dainų ir žaidimų pyne, kuriai vadovavo muzikos mokytoja Rita. Mokytoja Rita visiems „naktinėtojams“ priminė, kad seniau jaunimas tokiais tyliais ir ilgais žiemos vakarais dainuodavo, giedodavo, žaisdavo įvairius žaidimus, šokdavo. Mes mokėmės    adventinių žaidimų, dainų. Traukėme  ,,Sodai, sodai leliumoj“, ,,Oi tu, kiškeli, leliumoj“. Smagu buvo pabūti kartu, pasidžiaugti vienas kitu ir žinoma pasimokyti ratelių, žaidimų. Šiai veiklai skirtas laikas prabėgo labai greitai. Padėkoję mokytojai Ritai už gražią dainų ir žaidimų pynę, pasiskirstėme į mažesnes grupeles.

Laukė veiklos: adventiniai, kalėdiniai burtai ir spėjimai Angelų kepyklėlė”, kalėdinių angelų gamyba,  snaigių karpiniai,  kalėdiniai karpiniai, kalėdinių burbulų gamyba. Mokytoja Orenta Ramukevičienė susirinkusiems priminė, kad senovės lietuviai eglių nepuošdavo blizgančiais žaisliukais ar įmantriomis žėrinčiomis girliandomis. Eglutė buvo puošiama savo rankų dirbiniais. Visi papuošalai buvo gaminami iš šiaudų, popieriaus, odos, siūlų ir t.t. Čia merginos ir moterys parodydavo savo sugebėjimus bei fantaziją. Mažesni vaikai darydavo paprastesnius papuošalus, pavyzdžiui, iš popieriaus karpydavo angelus. Kaip smagu po to sėdėti prie tokios eglutės ir džiaugtis savo padarytais žaisliukais. Mokytoja mokė išsikarpyti ir susiklijuoti gražius popierinius angelus.

Mokytojos Daina Radvilienė ir Danutė Drigotienė sumąstė pamokyti pasigaminti angelus iš makaronų. Darbas „virė“. Mokinių rankose, padedant mokytojoms,  gimdavo neįprasti angeliukai.  O kaip pagaminti angeliukai  pasikeitė juos nupurškus dažais? Dabar šie  maži dailūs darbeliai puošia mokyklos kalėdinę eglę. Ačiū mokytojoms Dainai ir Danutei už įdomią pamoką. Mokyklos valgykloje psichologė Aušra Sakalienė  ir specialioji pedagogė Sima Čirpienė atidarė „Angelų“ kepyklėlę. Psichologė Aušra mokė kepti kalėdinius imbierinius sausainius, o Mokytoja Sima su mokiniais maišė tešlą šokoladiniams keksiukams. Čia vaikams reikėjo kantrybės, susiklausymo, bendradarbiavimo, kad darbas vyktų sklandžiai ir greitai. Tešlos paruošimas, kočiojimas, sausainių ir keksiukų kepimas - darbas reikalaujantis tam tikrų įgūdžių. Iškeptais skanėstais vaišinosi visi šios nakties „angeliukai“. Gimnazijos logopedė Raimonda mokė susirinkusius kaip pasigaminti nuostabiai gražius kalėdinius burbulus. Tam prireikė baltų rutulių, adatėlių, iškarpytų mažų snaigių. Kiek kruopštumo ir fantazijos reikia, kad rankose gimtų nuostabus kalėdinis papuošalas? Mamų, vaikų rankos, padedant mokytojai Raimondai, sukūrė neįprastus, be galo gražius kalėdinius žaisliukus. Šie mokyklos bendruomenės narių sukurti žaisliukai papuošė mokyklos  kalėdinę eglę. Visi galėjo pasigėrėti neįprastais kalėdiniais papuošimais. Apie mokytojos Lauros karpomas snaiges žino kiekvienas gimnazijos mokinys ir mokytojas. Tačiau pačiam iškarpyti snaigę nėra taip paprasta. Sakysit, kas čia tokio! Bet snaigės, kokias karpo mokytoja Laura, atrodo kaip tikros, tik netirpsta. Darbas virė”. Karpė snaiges ir mokiniai, ir tėveliai. Snaigių pusnis augo . Šios snaigės nutūpė ant mokyklos  langų.

Mokiniams, mokytojams, tėveliams be galo patiko kartu su lietuvių kalbos mokytojomis  Dijana Kalniene ir Nijole Briediene prisiminti liaudiškus adventinius, kalėdinius  burtus ir spėjimus. Kiek išradingumo ir fantazijos  mokytojos sudėjo į šią visiems patikusią veiklą! Mokiniai ėjo ir ėjo norėdami sužinoti,  ko gi laukti kitais metais.  Kaip smagu ir neįprasta paimti žvakelę lašinti į  šaltą vandenį. Po to žvelgti, kokia figūra gavosi ir iš to spėti ateitį. Taip pat spėti ateitį su žirniais ir pupomis. Ačiū mokytojoms už nuostabią ateities viziją ir sukurtą gerumo aurą. Smagu buvo pabūti kartu, pasidžiaugti vienas kitu ir žinoma palinkėti, kad metų šventės atneštų į mūsų širdeles gerumo, darbštumo, nuoširdumo ir žinoma džiaugsmo. Mokytojos Angela Lapienė, Gražina Valuodzienė, Gintautė Vasiliūnienė pakvietė mokinius, tėvelius, mokytojus į naktinius „Angelų“ skaitymus. Mokytojų lupomis į mūsų širdis skverbėsi gerumas, džiaugsmas, susimąstymas, liūdesys, draugiškumas. Atvėrėme savo širdis, gaudėme mokytojų skaitomus žodžius  ir žinojome, kad išsinešime mokytojų dovanojamą širdies dalelę. Mokytojai Angelai skaitant kūrinius, talkino IIIg klasės gimnazistės Irma, Ona, Gintarė ir Gustė.

Po susikaupimo naktiniuose skaitymuose, mokiniai suskubo ieškoti mokykloje  paslėpto lobio. Tai buvo sunkiausias išbandymas, kuomet reikėjo įvykdyti visas užkoduotas užduotis, remiantis nuorodomis rasti paslėptą lobį.  Pasidalinę į dvi komandas mokiniai išnaršė visus mokyklos kampelius, kol buvo atrastas lobis. Visus „ Angelų“ nakties įvykius fiksavo nakties žurnalistė - fotografė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raimonda Mockūnaitė. Pasidalinę lobį, mokiniai su klasės auklėtojomis Zita, Jurgita, Irina, Laura, Romualdu, Violeta žiūrėjo naktinį kiną, žaidė žaidimus, puošė klases, ir ( jei kam pavyko pasnausti) sulaukė ryto. Ryte pavargę, bet laimingi šypsojosi- juk išbandė save, sužinojo, patyrė daug naujų įspūdžių.  Kiekvienas iššūkis kartu yra ir galimybė kartu bendraujant ir bendradarbiaujant įrodyti, kad esame viena komanda. Susitvarkę klases, išskubėjo namo pailsėti.

Noriu padėkoti tėveliams, mokiniams, klasių auklėtojams, mokytojams, gimnazijos administracijai  – už jų geranoriškumą, draugiškumą ir vieningumą,  išradingumą, patarimus. „Angelų“ naktis baigėsi. Kartu su šiuo renginiu baigiame ir patyčių prevencijos projektą Olweus. Kartais nereikia ilgų pamokymų, kartojimų, daug ką gali mūsų darbai, norai. Juk mokytojai, kurie sugeba įkvėpti mokinius nors vienam geram poelgiui, nors vienam geram darbui padaro labai daug... Tikiuosi, kad šis renginys, o ir pati patyčių prevencinė programa prisidės prie glaudesnio bendradarbiavimo tarp mokyklos bendruomenės, tėvų, mokinių, pagerins mokinių tarpusavio santykius bei mokys juos konstruktyviai spręsti kylančius tarpasmeninius konfliktus.

           Socialinė pedagogė Violeta Rudienė



Biudžetinė įstaiga Skaistgirio gimnazija. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas: 190565573

Adresas: Šermukšnių g. 2, LT-84385, Skaistgirys, Skaistgirio sen. Joniškio r., tel. (8 426) 60 904, el. p. skaistgirio.mokykla@gmail.com